הכנה חברתית ורגשית לכיתה א'

לוגו - אתר דיאלוג עם ילדים

פיתוח מיומנויות חברתיות ורגשיות הכנה לכיתה א'

מפגש הורים – כל הורי הקבוצה נפגשים לשיחה משותפת על האתגרים המשותפים לנו כהורים
ומתן כלים ראשוניים להתמודדות בבית, תמיכה רגשית לילדים והתפקיד שלנו כהורים בהתנהלות החברתית של ילדנו. המושג "מעברים" ולמה עלינו לצפות מילדים בני 6 בהקשר הזה.

במפגש זה תתקיים הרצאה של : רחלה חורש פרבדה, מומחית לאסטרטגיות למידה
שתדבר איתנו ההורים על כל מה שקשור לאחריות אישית, שעורי בית, תפקודים שונים בכיתה, למה כדי לשים לב ואיך לתלוח את המעבר הזה בשלום – כהורים.
הרצאה מבוקשת זו של רחלה עלותה 50 ש"ח למשתתף והיא ניתנת למשפתתפים במתנה.

image_1363779670279207

מפגשי ילדים – ימי שני בשעה 17.15, מתחילים ב 29.4.13 , ב"סוכה" אזה"ת בנימינה.
יפתחו קבוצות נוספות בימים אחרים בהתאם לדרישה.

מפגש 1 – הכרות, יצירת מרחב קבוצתי מכבד שמאפשר תמיכה, שיתוף, הקשבה, אמפתיה, עידוד תחושת הביטחון של הילדים בעצמם ובמטפלת.

מפגש 2 – פיתוח תחושת שייכות בקבוצה, פיתוח מיומנויות של עבודת צוות ושיתוף פעולה, פיתוח מיומנויות חברתיות באמצעות שיקוף של המטפלת וקבוצת הילדים.

מפגש 3-4 – דימוי עצמי ונקודות חוזק. העלאת המודעות למוקדי הכוח, פיתוח של תקשורות בין אישית, הקשבה פעילה, אמפתיה, ראיה עצמית.

מפגש 5-6 – התמודדות עם כשלון – התמודדות עם טווח הרגשות שמעלה הכישלון, שיום וביטוי של רגשות, מתן לגיטימציה לרגש מול ניהול ההתנהגות, פיתוח מודעות לקשר בין רגש – מחשבה והתנהגות.

מפגש 7 – וויסות רגשי והתנהגותי, זימון אינטראקציות חברתיות באמצעות פעילויות בקבוצה לצורך אימון ופיתוח ב"מיקוד שליטה" .

מפגש 8 – פיתוח מיומנות קבלת החלטות ופתרון בעיות, שיקוף לאופני התנהגות אישיים במצבי קושי, עידוד חשיבה ביקורתית, גמישות מחשבתית והרחבת הרפרטואר האישי של תגובות למצבים.

מפגש 9 – פיתוח מודעות לרגשות האחר, הכרות עם דרכים יעילות להתמודדות עם לחץ, תסכול, מצבי עמימות, פיתוח היכולת לקשר בין סיטואציה, מחשבה, רגש והתנהגות.

מפגש 10 – התייחסות לרגשות, תחושות, מחשבות והתנהגויות שמגיעות לקראת פרידה, הסתכלות קדימה לעבר כיתה א', למה ניתן לצפות, מה החוזקות שיעזרו לי, מה עלול להיות לי מאתגר, הקפדה על מסגרת תמיכה רגשית וחברתית של הקבוצה לכל אחד מהילדים.

כל הורה יקבל לידיו סיכום של המפגשים והתהליך. כל הורה שירצה יוכל להיפגש איתי באופן אישי לקבלת הסברים נוספים, הכוונה והתייעצות להמשך הדרך.

בנוסף לאורך כל התהליך אהיה זמינה טלפונית (בתאום מראש)
או במיילים (כל הזמן)  לצורך התייעצות, שיתוף והדרכה.

עלויות :אני יודעת שלחיוך של ילד שמצליח לבוא לידי ביטוי מבחינה רגשית וחברתית אין מחיר ובכל זאת, התהליך כרוך בהשקעה כספית, עלי לציין שזה אינו "חוג משחק" למרות שהילדים בפועל ישחקו כל הזמן, זהו תהליך של התפתחות רגשית ובעקבותיה גם חברתית, דבר היבוא לידי ביטוי כבר בשבועות האחרונים בגן ובעיקר בתחילת כיתה א'. לבצע את המעבר עם ארגז כלים מתאים וברמת מיומנויות גבוהה זו נקודת התחלה שאין לה תחליף.

ההשקעה שלכם 540 ש"ח בחודש למשך 3 חודשים.

אשמח לענות לכל שאלה

שרון קסטן שפירא, מטפלת רגשית וחברתית, מאמנת ילדים ונוער, מדריכת הורים. מוסמכת "בר אילן" ומכון "דעת"

sharonik@play-therapy.co.il   054-8039929

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>